Občianska iniciatíva na podporu projektov vládneho Programu

Autor: Voda | 15.2.2012 o 16:25 | (upravené 17.2.2012 o 19:41) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  30x

Stretnutia s predsedníčkou vlády SR Ivetou Radičovou sa 31.januára 2012 na Úrade vlády SR za starostov, zhotoviteľov, odborných garantov, vodných majstrov, robotníkov a ďalších zaineresovaných občanov Programu revitalizácie krajiny a integrovaného manažmentu povodí a krajiny zúčastnili iniciátori tejto občianskej akcie: Ján Pokrievka – starosta obce Snežnica, Alena Cigánová – starostka obce Prenčov, Ján Šejirman – starosta obce Krivany, Adrián Gužo – starosta obce Kružlová, Iveta. Kundrátová – starostka obce Matysová, Martin Jurkovič – starosta obce Roztoky a Stanislav Viravec – starosta obce Rovné.

Občiansku iniciatívu podpísalo 6 619 občanov, ktorí svojim podpisom vyjadrili, že podporujú tento program a jeho realizačné projekty a konkrétne riešenia protipovodňovej ochrany priamo v obciach. Program a jeho projekty prinášajú nielen verejnoprospešný úžitok, ale aj prácu nezamestnaným a chránia životné prostredie. Občianska iniciatíva vznikla na podporu 3. projektu Programu revitalizácie krajiny a integrovaného manažmentu povodí a krajiny a jej dôvodom bol tlak lobistických skupín na zastavenie projektov prevencie pred povodňami.

Predkladatelia občianskej iniciatívy na podporu projektov vládneho Programu revitalizácie krajiny a integrovaného manažmentu povodí a krajiny sa vo svojich vyjadreniach zhodujú, že realizované protipovodňové práce nemajú len pozitívny dopad na krajinu, ale aj silný sociálny rozmer v podobe podpory zamestnanosti, predovšetkým v segmente dlhodobo nezamestnaných občanov. „Je to pre nás, pre obce, pre starostov, pre ľudí žijúcich v obciach veľmi prínosný projekt,“ uviedol Adrián Gužo starosta  z obce Kružľová.

Obec Matysová získala podporu na protipovodňové opatrenia v druhom kole programu revitalizácie krajiny. Starostka obce Iveta Kundrátová skonštatovala, že výsledky opatrení sú v obci viditeľné už dnes. Protipovodňové opatrenia mali pre obec Matysová aj doplnkový prínos v podobe obnovy turistických chodníkov.

Starostovia obcí vidia možnosti ďalšieho rozvoja projektov na základe vlastných skúseností. Ján Pokrivka, starosta obce Snežnica, by uvítal, aby bol program realizovaný v rámci ucelených oblastí, ktoré by umožnili zapojenie všetkých obcí v danom regióne, čo by prinieslo lepší a viditeľnejší výsledok. Starosta obce Krivany Ján Šejirman dopĺňa svojho kolegu želaním, aby sa do projektu vo väčšej miere zapojili lesníci a vodohospodári, čo by  dopomohlo k zvýšeniu výsledného efektu. Rovnako ako premiérka Iveta Radičová poukazuje starosta obce Krivany na fakt, že budovanie protipovodňových opatrení v podobe prehrádzok, predstavuje len začiatok celého procesu ochrany a vyžaduje si účasť ďalších partnerov.

prebraté z:
http://www.krajina.gov.sk/26184/obcianska-iniciativa-na-podporu-projektov-vladneho-programu-revitalizacie-krajiny-a-integrovaneho-manazmentu-povodi-a-krajiny.php

http://www.vlada.gov.sk/obcianska-iniciativa-poukazuje-na-prinos-programu-revitalizacie-krajiny/

článok vložil: Michal Gažovič

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?