Občianska iniciatíva na podporu projektov vládneho Programu

Autor: Voda | 15.2.2012 o 16:25 | (upravené 17.2.2012 o 19:41) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  25x

Stretnutia s predsedníčkou vlády SR Ivetou Radičovou sa 31.januára 2012 na Úrade vlády SR za starostov, zhotoviteľov, odborných garantov, vodných majstrov, robotníkov a ďalších zaineresovaných občanov Programu revitalizácie krajiny a integrovaného manažmentu povodí a krajiny zúčastnili iniciátori tejto občianskej akcie: Ján Pokrievka – starosta obce Snežnica, Alena Cigánová – starostka obce Prenčov, Ján Šejirman – starosta obce Krivany, Adrián Gužo – starosta obce Kružlová, Iveta. Kundrátová – starostka obce Matysová, Martin Jurkovič – starosta obce Roztoky a Stanislav Viravec – starosta obce Rovné.

Občiansku iniciatívu podpísalo 6 619 občanov, ktorí svojim podpisom vyjadrili, že podporujú tento program a jeho realizačné projekty a konkrétne riešenia protipovodňovej ochrany priamo v obciach. Program a jeho projekty prinášajú nielen verejnoprospešný úžitok, ale aj prácu nezamestnaným a chránia životné prostredie. Občianska iniciatíva vznikla na podporu 3. projektu Programu revitalizácie krajiny a integrovaného manažmentu povodí a krajiny a jej dôvodom bol tlak lobistických skupín na zastavenie projektov prevencie pred povodňami.

Predkladatelia občianskej iniciatívy na podporu projektov vládneho Programu revitalizácie krajiny a integrovaného manažmentu povodí a krajiny sa vo svojich vyjadreniach zhodujú, že realizované protipovodňové práce nemajú len pozitívny dopad na krajinu, ale aj silný sociálny rozmer v podobe podpory zamestnanosti, predovšetkým v segmente dlhodobo nezamestnaných občanov. „Je to pre nás, pre obce, pre starostov, pre ľudí žijúcich v obciach veľmi prínosný projekt,“ uviedol Adrián Gužo starosta  z obce Kružľová.

Obec Matysová získala podporu na protipovodňové opatrenia v druhom kole programu revitalizácie krajiny. Starostka obce Iveta Kundrátová skonštatovala, že výsledky opatrení sú v obci viditeľné už dnes. Protipovodňové opatrenia mali pre obec Matysová aj doplnkový prínos v podobe obnovy turistických chodníkov.

Starostovia obcí vidia možnosti ďalšieho rozvoja projektov na základe vlastných skúseností. Ján Pokrivka, starosta obce Snežnica, by uvítal, aby bol program realizovaný v rámci ucelených oblastí, ktoré by umožnili zapojenie všetkých obcí v danom regióne, čo by prinieslo lepší a viditeľnejší výsledok. Starosta obce Krivany Ján Šejirman dopĺňa svojho kolegu želaním, aby sa do projektu vo väčšej miere zapojili lesníci a vodohospodári, čo by  dopomohlo k zvýšeniu výsledného efektu. Rovnako ako premiérka Iveta Radičová poukazuje starosta obce Krivany na fakt, že budovanie protipovodňových opatrení v podobe prehrádzok, predstavuje len začiatok celého procesu ochrany a vyžaduje si účasť ďalších partnerov.

prebraté z:
http://www.krajina.gov.sk/26184/obcianska-iniciativa-na-podporu-projektov-vladneho-programu-revitalizacie-krajiny-a-integrovaneho-manazmentu-povodi-a-krajiny.php

http://www.vlada.gov.sk/obcianska-iniciativa-poukazuje-na-prinos-programu-revitalizacie-krajiny/

článok vložil: Michal Gažovič

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo vyšetril tím Gorila? Ukázal iba pár výsledkov, ostatné Kaliňák tají

Polícia získala indície, že pri schvaľovaní Zajacovej zdravotníckej reformy korumpovali poslancov.

KOMENTÁRE

Kto má vplyv na vyšetrovanie Gorily a pár otáznikov za menami

Odchod šéfa tímu detektívov je desivý.

PLUS

Zápchy v Bratislave budú menšie, ak sa úradníci spamätajú

Bratislava chce postaviť nové cesty.


Už ste čítali?